Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo w konkursie na MUX-8

PC 19/10/2015
Polsat
 Telewizja Polsat w złożonych w KRRiT wnioskach koncesyjnych na kanały Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo na MUX-8 zobowiązała się do przygotowywania wszystkich nadawanych audycji w sposób umożliwiający ich odbiór przez osoby z dysfunkcją wzroku i osób z dysfunkcją słuchu.

Oznacza to, że jako pierwszy i jedyny nadawca w Polsce podejmuje zobowiązanie o wiele wykraczające poza wymagania prawne Unii Europejskiej i Polski.

Telewizja Polsat zadeklarowała również bardzo wysoki udział produkcji polskich i europejskich znacznie powyżej ustawowego progu oraz pełną różnorodność programową (kilkanaście kategorii programowych) w konkursie na MUX-8.

Widzowie najchętniej oglądają nasze polskie produkcje r11; mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat jest gotowa przygotować atrakcyjną ofertę programową, na którą będą składały się zarówno seriale, filmy dokumentalne, reportaże, audycje publicystyczne, programy przyrodnicze, popularno-naukowe, edukacyjne czy rozrywkowe. Wszystkie na najwyższym poziomie programowym i zrealizowane przy użyciu najlepszych technologii telewizyjnych.

Posiadane przez nas kompetencje - wiedza o rynku i preferencjach widzów oraz zasoby - w tym finansowe, pozwolą nam przygotować bardzo atrakcyjną propozycję programową nowych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej zorientowaną na produkcję polską r11; mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat planuje rozwijać produkcję własną oraz współpracę z innymi producentami telewizyjnymi. Do swoich programów Telewizja Polsat będzie chciała zaprosić r11; w zależności od tematyki r11; ekspertów i pasjonatów w danych dziedzinach, w tym. np. reprezentantów nauki, sportu, techniki, medycyny, znawców zdrowia i zdrowego żywienia, czy nowoczesnych technologii.

Oferta Telewizji Polsat będzie uniwersalna, ale jednocześnie przygotowana i przekazana widzom w sposób dla nich atrakcyjny i interesujący, uwzględniający wyzwania telewizji XXI wieku. Telewizja Polsat planuje więc postawić również na interaktywność programów, tak aby połączyć walory nowoczesnej telewizji i internetu. Dzięki temu oferta będzie miała szansę przyciągnąć również młodszą widownię.

Na decyzję Telewizji Polsat o wystartowaniu w konkursie na MUX8 wpłynęły również wyniki badania preferencji widowni dotyczące zapotrzebowania publiczności na ofertę poszczególnych nadawców. Niemal 60% badanych Polaków uznało Badania rynkowe MEC Analitycs & Insight z grudnia 2014 , że w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej preferuje kolejny program Telewizji Polsat, co jest potwierdzeniem właściwego odczytywania przez nadawcę potrzeb widowni, odpowiedniego planowania i konstruowania programowego, łączącego się z wysoką jakością technologiczną, realizacyjną i finansową podejmowanych przedsięwzięć.
 

Komentarze

 • 1831
  #1 Staszek dnia 19-10-2015 13:07
  Ciekawe czy uda się zdobyć chociaż jedno miejsce. Konkurencja jest spora. Tym razem propozycje nowych kanałów są dosyć konkretne.
 • 149
  #2 MK dnia 20-10-2015 09:44
  W moim odczuciu Polsat Show zapowiada się na jedną wielką beznadzieje pokroju ATM Rozrywki tak że w tym przypadku (tzn. stacji uniwersalnej o charakterze filmowo-rozrywkowej) życze im przegrania konkursu. Zapewnie mieli by większe szanse wystawiając odmieniony Polsat 2 niż sugerowany nowy projekt.
  Co do reszty to zobaczy się w praniu. Tak swoją drogą niech Polsat odpali najpierw przynajmniej Polsat 1 a dopiero potem myśli o nowych projektach bo jak na razie są mistrzami w nie wykorzystywaniu koncesji.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.