Klasyczne polskie bajki w Polsat JimJam

MN 15/12/2015
Polsat JimJam
 Polsat JimJam stawia na polskie animacje. Już niebawem na antenie zadebiutują rMiś Uszatekr1; i rMały pingwin Pik-Pokr1;. W ramach cyklu rKlasyczne polskie bajkir1;, od stycznia aż do kwietnia 2016 roku, na antenie widzowie zobaczą także m.in.: rPrzygody Koziołka Matołkar1;, rPrzygód kilka wróbla Ćwirkar1;, rWędrówki Pyzyr1; i rWiklinową zatokęr1;.

Mimo, że zarówno rMiś Uszatekr1;, jak i rMały pingwin Pik-Pokr1; to animacje, które powstawały w latach 70. i 80., wartości jakie przekazują nie straciły na aktualności. Miś Uszatek i jego przyjaciele pokazują dzieciom, jak ważna w życiu jest przyjaĹşń, tolerancja i uczciwość. Słynny bohater z oklapniętym lewym uszkiem jest rozważny i odpowiedzialny, a każdy z odcinków podsumowuje krótkim morałem. Jego najlepszymi przyjaciółmi są m.in. Zajączek, który często wpada w kłopoty, bywa roztrzepany i zapominalski, Króliczki r11; sympatyczna para bliĹşniaków, którzy przez swoje lekkomyślne zachowanie co rusz wpadają w tarapaty oraz Prosiaczek r11; spokojny i przyjacielski łasuch.

rMiś Uszatekr1;
rMiś Uszatekr1;
foto: Polsat JimJam


Bohaterem serialu rMały pingwin Pik-Pokr1; jest niesforny i ciekawski pingwinek, który zmęczony siedzeniem na Wyspie Śnieżnych Burz postanawia, że zwiedzi świat. Pewnego dnia na wyspę przylatuje samolot, a mały pingwin, zafascynowany widokiem nieznanej maszyny, zabiera się w podróż razem z pilotem. W trakcie tej wyprawy Pik-Pok poznaje jego córkę r11; Kasię, z którą od razu się zaprzyjaĹşnia. W kolejnych odcinkach poznajemy ich wspólne perypetie, nierzadko trzymające widza w napięciu. Pewnego razu Pik-Pok zostaje porwany przez złego rybaka, który zamyka go w kurniku, a następnie sprzedaje właścicielce wytwórni lodów. Innym razem schwytany przez milicjanta trafia do zoo. Poznaje tam wielu przyjaciół, z którymi przeżywa kolejne niezapomniane przygody.

W ramach cyklu rKlasycznych polskich bajekr1;, w najbliższych miesiącach widzowie zobaczą także: rPrzygody Koziołka Matołkar1;, rPrzygód kilka wróbla Ćwirkar1;, rWędrówki Pyzyr1; i rWiklinową zatokęr1;.

Cykl rKlasyczne polskie bajkir1; od stycznia, od poniedziałku do piątku od godz. 12:00 w Polsat JimJam.
 

Komentarze

  • 2152
    #1 przemekp dnia 16-12-2015 01:40
    To na pewno świetna decyzja dla tego kanału, bo to bardzo znane bajki i pewnie dzięki ich emisji znacząco wzrośnie oglądalność 1pjjicon_smile
  • 1514
    #2 Direct dnia 16-12-2015 22:22
    Pytanie tylko w jakiej grupie wiekowej wzrośnie ta oglądalność icon_smile.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.