Kolejne klasyczne polskie bajki w Polsat JimJam

MN 13/01/2016
Polsat JimJam
 W lutym w Polsat JimJam do rMisia Uszatkar1; i rMałego pingwina Pik-Pokr1; dołączy doskonale znana wszystkim rodzicom bohaterka serialu rWędrówki Pyzyr1; oraz ciekawski ptaszek z bajki rPrzygód kilka wróbla Ćwirkar1;. W ramach cyklu rKlasyczne polskie bajkir1;, który będzie gościł na antenie aż do kwietnia 2016 roku, w kolejnych miesiącach zobaczymy także: rPrzygody Koziołka Matołkar1; i rWiklinową zatokęr1;.

Serial rPrzygód kilka wróbla Ćwirkar1; (emisja: od 1 lutego, od poniedziałku do piątku o 12:10) przedstawia perypetie sympatycznego małego ptaszka. Bohater mieszka na wsi, gdzie wynajmuje mieszkanie w bocianim gnieĹşdzie. Jest bardzo ciekawski, lubi pomagać innym i aktywnie uczestniczyć w życiu ptasiej społeczności. W każdym odcinku wróbelek odwiedza innego ptasiego mieszkańca wioski, dzięki czemu serial jest świetną okazją do poznania zwierzęcych zwyczajów. Tłem dla rozgrywających się wydarzeń są wiejskie obyczaje oraz prace związane z rolnictwem. Głosu bohaterom bajki użyczył aktor Jan Kobuszewski.

rPrzygód kilka wróbla Ćwirkar1;
rPrzygód kilka wróbla Ćwirkar1;
foto: Polsat JimJam


rWędrówki Pyzyr1; (emisja od od 1 lutego, od poniedziałku do piątku o 12:50) to serial o przygodach mazowieckiej Pyzy powstały na podstawie poematu autorstwa Hanny Januszewskiej. Historia małej Pyzy rozpoczyna się, gdy zostaje ulepiona przez wiejską gospodynię. Nie chcąc dać się zjeść zeskakuje z drewnianej łyżki i wyrusza w świat. Ubrana w kolorowy ludowy strój łowicki przemierza polską krainę podziwiając piękno okolicznej przyrody, wiejskich krajobrazów oraz przyglądając się napotkanym ludziom i ich zwyczajom. Pyza podgląda kujawskie wiejskie wesele, odwiedza miejski jarmark oraz obserwuje ciężką pracę drwali przy naprawie zniszczonego mostu. Przygodom bohaterki towarzyszy piękna folkowa muzyka oraz ludowe piosenki.

Cykl rKlasyczne polskie bajkir1;: od poniedziałku do piątku od godz. 12:00 w Polsat JimJam.

W lutym widzowie zobaczą również nowe odcinki seriali rGryzmołki Gryzmołkar1; (od 1 lutego, od poniedziałku do piątku o 8:30) oraz rPan Totir1; (od 1 lutego, od poniedziałku do piątku o 13:25).

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.