KRRiT: Polsat Sport News ma za mało programów dla niepełnosprawnych

MN 17/04/2016
Kanały Polsat Sport
 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce nałożyć karę na Telewizję Polsat, nadawcę Polsatu Sport News. KRRiT przeprowadziła coroczną analizę kwartalnych sprawozdań nadawców z realizacji obowiązku emisji programów z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną. Wynika z niej, że w Polsacie Sport News udział audycji z udogodnieniami nie był wystarczający.

Oprócz Polsatu Sport News, udział programów z udogodnieniami niższy od ustawowego poziomu 10% (rocznego czasu nadawania) wykazano też w stacjach Kino Polska, nSport+, TVP Info i TVP Sport. Wobec nadawców tych stacji przewodniczący KRRiT wszczął postępowania administracyjne zmierzające do nałożenia kary, których zakończenie jest przewidywane w drugim kwartale 2016 r.

Przypomnijmy, że niebawem Polsat Sport News ma zostać przekształcony w kanał Super Polsat, skierowany też do osób niepełnosprawnych, przystosowany do odbiorców z dysfunkcją narządu wzroku i słuchu.


Komentarze

  • 2960
    #1 rotalplus dnia 17-04-2016 18:57
    Kabaretu ciąg dalszy... KRRiT wytyka PSN brak odpow. ilości programów dla niesłyszących a sama zgadza się na zmianę profili ze zwiększeniem ilości programów - przecież to niedorzeczność!
    Druga niedorzeczność to takie wymagania dla kanałów sportowych i muzycznych, gdzie profil nie pozwala na odp. ilość takowych audycji (szczególnie dla kanałów muzycznych)

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.