Telewizja Polsat prezentuje nowe logotypy wszystkich kanałów sportowych Polsatu – flagowego Polsat Sport, a także Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz kanałów Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, które jako jedyne pokażą wszystkie 51 spotkań UEFA EURO 2016 na żywo, bez reklam i w jakości HD. Logotypy pojawią się na antenie 10 czerwca.' /> Telewizja Polsat prezentuje nowe logotypy wszystkich kanałów sportowych Polsatu – flagowego Polsat Sport, a także Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz kanałów Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, które jako jedyne pokażą wszystkie 51 spotkań UEFA EURO 2016 na żywo, bez reklam i w jakości HD. Logotypy pojawią się na antenie 10 czerwca.' /> Telewizja Polsat prezentuje nowe logotypy wszystkich kanałów sportowych Polsatu – flagowego Polsat Sport, a także Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz kanałów Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, które jako jedyne pokażą wszystkie 51 spotkań UEFA EURO 2016 na żywo, bez reklam i w jakości HD. Logotypy pojawią się na antenie 10 czerwca.'>

Nowe logotypy kanałów sportowych Polsatu od 10 czerwca

MN 20/05/2016
Kanały Polsat Sport
 Telewizja Polsat prezentuje nowe logotypy wszystkich kanałów sportowych Polsatu – flagowego Polsat Sport, a także Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz kanałów Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3, które jako jedyne pokażą wszystkie 51 spotkań UEFA EURO 2016 na żywo, bez reklam i w jakości HD. Logotypy pojawią się na antenie 10 czerwca.

Nowe logotypy Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News oraz Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 wpisują się w nowoczesną stylistykę kanałów grupy Polsat. Identyfikację wizualną tworzą moduły z nazwą kanału na różnych kolorystycznych tłach. Elementem wyróżniającym są moduły z napisem „SPORT” oraz mniejszą czcionką „POLSAT” wspólne dla wszystkich kanałów sportowych grupy. Wspólna dla wszystkich logotypów jest również użyta czcionka – braun. Nowe logotypy cechuje nowoczesność i dynamika, a jednocześnie przejrzystość i wyrazistość. Kolorystyka nawiązuje do obecnej wizualizacji Polsatu Sport, który jest jedną z najsilniejszych marek Telewizji Polsat i przez ponad 15 lat istnienia stał się najpopularniejszą stacją sportową w Polsce.

Katarzyna Wyszomirska-Wierczewska, dyrektor pionu marketingu Telewizji Polsat:
Zależało nam na stworzeniu nowoczesnego, czystego i funkcjonalnego logotypu, który umożliwiałby nam dalszą rozbudowę i łatwą zmianę w przypadku tworzenia nowych anten, czy kanałów dedykowanych jak ma to miejsce właśnie przy okazji turnieju mistrzowskiego UEFA EURO 2016 we Francji.


Projekt nowych logotypów kanałów sportowych grupy Polsat stworzyła międzynarodowa agencja projektowa Luxlotusliner z Monachium, która wcześniej była odpowiedzialna za wizualizację marki i oprawę kanału Polsatu News i „Wydarzeń”. Wprowadzenie nowych logotypów kanałów sportowych grupy Polsat jest pierwszym etapem zmian, które unowocześnią i uatrakcyjnią całą oprawę oferty kanałów sportowych Polsatu.

Nowe logo Polsatu Sport


Polsat Sport od ośmiu lat jest liderem kanałów sportowych w Polsce w grupie komercyjnej (16-49). Kanał co roku relacjonuje najważniejsze sportowe wydarzenia ze światowych aren. Jak dotąd pokazał ponad 10 medali naszych reprezentantów na Mistrzostwach Świata i Europy, w tym złoty medal naszych siatkarzy – Mistrzów Świata z 2014 roku. To właśnie na antenie Polsatu Sport kibice oglądają wszystkie rozgrywki siatkarskie od Plus Ligi i ORLEN Ligi, przez Ligę Mistrzów i Mistrzyń, Ligę Światową i World Grand Prix, aż po siatkarskie imprezy rangi mistrzowskiej. Polsat Sport pokazuje również reprezentację Polski w piłce nożnej, Puchar Polski i piłkarską I ligę. Na antenie kanału obecna jest piłka ręczna, lekkoatletyczny Diamond League, cykl tenisowych turniejów ATP World Tour i Wimbledon oraz niezwykle popularne gale KSW i boksu zawodowego. Bogata oferta Polsatu Sport pełna najważniejszych wydarzeń z polskich i światowych aren sportowych czyni go najatrakcyjniejszym kanałem dla zagorzałych kibiców.
   

Komentarze

 • 2152
  #11 przemekp dnia 20-05-2016 14:25
  Logotypy nawet ładne, zmiany na plus. Poprzednie też nie były jakieś złe, jeśli chodzi o czcionkę i można było na ich bazie dokonać odświeżenia, ale widocznie postanowili zrobić zupełnie nowe otwarcie i zacząć wszystko od początku. Mogli chociaż zostawić znaczek HD, bo dotychczasowy jest wyrazisty, a ten nowy pewnie będzie mały na ekranie. Widać, że ta czcionka w słowie "SPORT" użyta w nowych logotypach jest popularna w tematyce sportowej, bo bardzo podobną czcionkę w logotypach mają choćby np. portal Interia Sport, 1x1 Sport, czy Inno Sport NL icon_smile Szkoda, że tak późno Polsat się zdecydował na tą zmianę, ale w sumie lepiej późno niż wcale i wreszcie się doczekaliśmy po tylu latach "słynących" przede wszystkim ze starej, w ogóle nie ruszanej oprawy icon_wink

  www.1x1sport.com/_/img/apple-touch-icon.png
 • 2960
  #12 rotalplus dnia 20-05-2016 17:18
  T taka jakaś moda na tworzenie takich prostokątnych logotypów z różnicowaniem czcionek i kolorów. Wystarczy popatrzeć na logotypy Sky Sports -podobieństwo układu treści uderzające
 • 2798
  #13 Dijon dnia 20-05-2016 20:58
  a gdzie Super Polsat?
 • 112
  #14 PT dnia 20-05-2016 21:29
  Ciekawe czy Polsat Sport News dostanie nową grafikę ekranową - zegar i scrolle/crawle.
 • 1389
  #15 Danio dnia 21-05-2016 14:02
  Paskudne te nowe loga. Obecne dużo lepsze.
 • 149
  #16 MK dnia 21-05-2016 23:16
  Poproszę link do tej nowej czcionki z loga Polsatów Sport icon_green
 • 612
  #17 Dzii dnia 22-05-2016 20:10
  Dlaczego CP nie wykorzystuje czcionki z logo Cyfrowy Polsat? Wygląda dosyć ciekawie. Może ktoś zrobi te logotypy tą czcionką? Oczywiście bez Polsat, tylko Sport i dopiski.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.