Polsat JimJam z serialem o Igrzyskach Olimpijskich

MN 09/07/2016
Polsat JimJam
 Sierpień to miesiąc zmagań olimpijskich. Tegoroczne igrzyska odbędą się w Rio de Janeiro i potrwają aż do 21 sierpnia. Z tej okazji Polsat JimJam przygotował dla najmłodszych specjalną premierę „Cecylia i Pepo odkrywają olimpiadę”, dzięki której dowiedzą się na czym polegają poszczególne dyscypliny olimpijskie.

Bohaterowie bajki, Cecylia i Pepo, to wesoły duet, który tworzą: sympatyczny pan w średnim wieku i… różowa krowa. Razem odkrywają przed dziećmi tajniki konkurencji olimpijskich, a nawet próbują swoich sił w dziedzinach takich jak: siatkówka, tenis stołowy, taekwondo czy snowboarding. W każdym odcinku w przystępny sposób przedstawione są zasady wybranych dyscyplin wraz z krótką historią i elementami, na które sportowiec musi zwrócić szczególną uwagę. Mali widzowie przekonają się, że sport to świetna zabawa, ale też niełatwa sztuka, wymagająca dużego nakładu pracy. Będą mieli także okazję odkryć bogactwo możliwości związanych z aktywnością fizyczną. Wspólna podróż bobslejem? Dla bohaterów to nic nadzwyczajnego. Przy okazji najmłodsi dowiedzą się, że pierwsze bobslejowe sanie wykonane były z drewna oraz, że w jednym pojeździe może przebywać dwóch lub czterech zawodników, a od roku 2002 w dyscyplinie tej na olimpiadach rywalizują także kobiety. W innym odcinku Cecylia i Pepo opowiedzą widzom o łyżwiarstwie figurowym, które wymaga szybkości, zwinności, przygotowania pięknych strojów i uśmiechu – a wszystko to, by zapewnić sobie jak najlepsze noty od sędziów. Oczywiście bohaterowie nie będą mogli się powstrzymać i chwilę potem pójdą na pobliską ślizgawkę, by sprawdzić w praktyce, czy rzeczywiście jazda na łyżwach jest tak wymagająca.

„Cecylia i Pepo odkrywają olimpiadę”: od poniedziałku do piątku o 08:40, 12:50, 15:55 i 16:45.

W sierpniu widzowie zobaczą też nowe odcinki serialu „Czas na zabawę” (od poniedziałku do piątku o 08:30 i 15:45) i „To Timmy” (od poniedziałku do piątku o 06:40, 11:30 i 14:55).

„Cecylia i Pepo odkrywają olimpiadę”
„Cecylia i Pepo odkrywają olimpiadę”
foto: Polsat JimJam

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.