Polsat JimJam jesienią z autorskim programem kulinarnym dla dzieci

MN 04/08/2016
Polsat JimJam
 „Klub Małego Kucharza” to nowy program w Polsat JimJam, który od września zainspiruje rodziców i dzieci do wspólnego gotowania. W każdym odcinku mały kucharz wraz z dorosłym przedstawiają krok po kroku prosty przepis na wybrane danie. W programie zobaczymy potrawy przygotowane przez Maję, Lenę, Ignacego, Antka, Maćka i Zuzię.

Każde z dzieci ma inne upodobania kulinarne, dzięki czemu przepisy będą bardzo różnorodne. Mali widzowie dowiedzą się m.in. jak przygotować szybki i smaczny deser, kaszę jaglaną z owocami, sałatkę z kurczakiem czy ciasteczka z ciasta francuskiego. Przy okazji poznają właściwości wykorzystywanych składników oraz różne sposoby na ich zastosowanie w kuchni.

W jednym z odcinków dowiemy się jak przyrządzić wielowarstwowy deser z malinami. Swoich sił w tym zadaniu spróbuje ośmioletni Antek, którego pasją, oprócz gotowania, jest piłka nożna. Do przygotowania tego specjału będziemy potrzebować: herbatników, serka homogenizowanego, malin (lub innych sezonowych owoców, np. borówek) oraz dowolnych dodatków do dekoracji. Składniki najlepiej kolejno umieścić w szklanym kubeczku lub pucharku, dzięki czemu warstwy będą dobrze widoczne. Przy okazji maluchy usłyszą, że jest około dwustu rodzajów malin, a oprócz czerwonych te owoce mogą być również żółte, białe, pomarańczowe i czarne. Innym razem dzieci nauczą się jak zrobić pastę z awokado. W jej skład wchodzą także: sok z cytryny, oliwa z oliwek, żółty ser, jajko i majonez. Tym razem prowadzącej program pomagać będzie Maja, a mali widzowie dowiedzą się, że awokado to rodzaj wysokiego drzewa, które rośnie w Ameryce, a jego owoce mogą dojrzewać nawet przez pół roku.

Każdy odcinek to również porcja inspirujących wskazówek. Wszystkie potrawy prezentowane w „Klubie Małego Kucharza” są smaczne, zdrowe i przygotowane z myślą o całej rodzinie. Gotowanie to nie tylko świetny sposób na wspólne spędzenie czasu, ale również doskonała okazja do nauki wielu ciekawych rzeczy.

„Klub Małego Kucharza” od 1 września: w dni powszednie o 8:30, 12:20 i 17:50 oraz w weekendy o 8:00, 12:25 i 17:50 w Polsat JimJam.

„Klub Małego Kucharza”
„Klub Małego Kucharza”
foto: Polsat JimJam


Komentarze

  • 1558
    #1 patryk123 dnia 04-08-2016 19:21
    No to mamy teraz bigos. Oglądać Klub Małego Kucharza w Polsat JimJam czy Potrafie Gotować na CBeebies.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.