Wkrótce nowe kanały Polsatu

MN 17/10/2007
Polsat
 Słoneczna telewizja przygotowuje się do uruchomienia trzech nowych stacji tematycznych. -Pracujemy bardzo intensywnie nad kanałem informacyjnym, nad kanałem młodzieżowym, nad kanałem muzycznym - powiedział w Biznes Wydarzeniach Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Polsatu.

Słowa te padły w felietonie dotyczącym XXXI Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Polsat zdobył tam Złotą PIKE w kategorii nadawca. Nagrodę odebrał wspomniany Mirosław Błaszczyk. Po oficjalnej gali Błaszczyk udzielił wywiadu reporterowi TV Biznes i wtedy właśnie wspomniał o planowanych kanałach.


Prezes Zarządu Polsatu z statuetką.Nagroda dla Polsatu.


Przypomnijmy, że pod koniec września Zygmunt Solorz-Ĺťak, właściciel Polsatu zapowiedział w wywiadzie dla Gazety Prawnej, że w przyszłym roku zostanie uruchomionych kilka nowych stacji tematycznych, które będą tworzone we współpracy z polskimi i zagranicznymi firmami. Solorz nie zdradził wtedy jaki profil będą mieć te kanały.

Obecnie do Grupy Polsat należy sześć stacji telewizyjnych: Polsat, Polsat 2, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Zdrowie i Uroda i TV Biznes. Ze słoneczną telewizją związane są też: Czwórka/TV 4 (jej koncesja należy do Polskich Mediów, w których 90% udziałów mają firmy powiązane z Polsatem) i Superstacja (50% udziałów w kanale ma Ster, spółka kojarzona z Polsatem). 2 grudnia br. wystartuje Polsat Sport HD (od 12 paĹşdziernika trwa jego emisja testowa), a wkrótce także Polsat HD. Natomiast w styczniu 2007 roku oficjalnie ruszy Play TV, stacja erotyczno-rozrywkowa słonecznej telewizji (jej testowy przekaz prowadzony jest już od maja).Polsat nadawcą roku.
 

Komentarze

 • tik-tak
  #1 tik-tak dnia 17-10-2007 20:33
  najbardziej ciekaw jestem kanału informacyjnego
  Mam nadzieję, że nie będzie to na poziomie TV Biznes, a przynajmniej na poziomie TVN24 icon_wink
 • 106
  #2 Kamilo dnia 30-12-2007 12:46
  Prawdę mówiąc, to nie wierzę w sukces żadnego z tych kanałów. Kanał informacyjny? Widzowie wybiorą tradycyjnie TVP Info lub znany z rzetelności oraz szybkiego i profesjonalnego przekazu informacji TVN24.
  Jeśli powstanie kolejny kanał informacyjny, to nie wierzę, że będzie na poziomie TVN24 - może co najwyżej lekko wyższym od TV Biznes.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.