Solorz: Polsat 24 mógłby ruszyć nawet dziś

MN 31/10/2007
Polsat
 Polsat 24, kanał informacyjno-publicystyczny słonecznej telewizji jest już praktycznie gotowy do startu. Nad nową stacją pracuje część ekipy TV Biznes. Polsat czeka teraz na udzielnie koncesji przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (wniosek w tej sprawie już został złożony).

- Polsat 24 jest osobnym projektem informacyjno-publicystycznym, który mógłby ruszyć nawet dziś. Choć obecnie pracuje nad nim część zespołu TV Biznes, są to dwa osobne projekty - powiedział Zygmunt Solorz-Ĺťak, właściciel TV Polsat w rozmowie z Gazetą Prawną. Solorz zapowiedział, że nowy kanał informacyjny ma osiągnąć rentowność w ciągu trzech, czterech lat. Natomiast TV Biznes będzie na to potrzebowała maksymalnie trzech.Właściciel słonecznej telewizji nie chce ujawniać, ile dokładnie zainwestuje w Polsat 24. W rozmowie z Gazetą Prawną przyznał jednak, że jest to kwota co najmniej kilkudziesięciu milionów złotych. Solorz przyznaje, że Polsat 24 to o wiele trudniejszy i kosztowniejszy kanał niż TV Biznes. Część sprzętu dla nowej stacji informacyjno-publicystycznej zakupiono już jakiś czas temu. - Z tym kanałem wiązało się też przeniesienie produkcji Wydarzeń z Polsatu do TV Biznes - dodaje Zygmunt Solorz-Ĺťak.


Ĺšródło: Gazeta Prawna


Komentarze

  • 941
    #1 DEgust dnia 19-07-2017 07:34
    No i kanał informacyjno-publicystyczny Polsatu w końcu ruszył i dziś nazywa się Polsat News. A jego oferta prezentuje się tak:
    http://programtv....polsatnews

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.