Polsat prostuje wypowiedzi Kurskiego. „Apelujemy o nieangażowanie nas w rozgrywki polityczne”

MN 19/10/2017
Polsat prostuje wypowiedzi Kurskiego. „Apelujemy o nieangażowanie nas w rozgrywki polityczne”
 Telewizja Polsat wydała oświadczenie, które dotyczy wypowiedzi Prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego dla „Rzeczpospolitej”.

Oświadczenie Tomasza Matwiejczuka, rzecznika prasowego Telewizji Polsat, nadesłane do portalu tvpolsat.info:
W nawiązaniu do wypowiedzi Pana Jacka Kurskiego, Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej SA dla dziennika „Rzeczpospolita”, niniejszym informuję, że:

1) Nie jest prawdą, że Telewizja Polsat nie pokazała otwarcia przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Telewizja Polsat i Polsat News przygotowały i wyemitowały na swoich antenach kilkanaście materiałów dotyczących tej uroczystości. Materiał na ten temat był między innymi emitowany w najważniejszym programie informacyjnym Telewizji Polsat „Wydarzenia" na naszym głównym kanale Polsat.

2) Nie jest prawdą, że Telewizja Polsat ignoruje większość ważnych przesłuchań przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Zdecydowana większość wszystkich przesłuchań prowadzonych przez komisję śledczą ds. Amber Gold jest pokazywana „na żywo” w naszym kanale informacyjno-publicystycznym Polsat News 2.

3) Telewizja Polsat szeroko relacjonowała również wizytę Ojca Świętego w Polsce.

4) Zdecydowanie negujemy stwierdzenie Prezesa TVP, iż Polsat „zajmuje się tylko metodycznym zwalczaniem obozu rządzącego". Stwierdzenie to stoi to w sprzeczności z faktami, gdyż zarówno nasi widzowie, jak i wielu polityków i dziennikarzy uważa Telewizję Polsat za najbardziej niezależną i obiektywną w Polsce.

W związku z powyższym apelujemy do Prezesa Telewizji Polskiej SA Pana Jacka Kurskiego o to, aby nie angażował Telewizji Polsat w jakiekolwiek rozgrywki polityczne oraz oczekujemy sprostowania wymienionych wcześniej nieprawdziwych informacji.
 

Komentarze

 • 1831
  #1 Staszek dnia 19-10-2017 19:20
  Kurski nie sprostuje.
 • 530
  #2 KO dnia 19-10-2017 20:05
  Kurski nie sprostuje, bo jego zawsze musi być na wierzchu, jego jest najważniejsze, najlepsze itp., typowe dla niego i jego partii politycznej.
 • 3537
  #3 Liverpool802 dnia 19-10-2017 20:55
  Jestem ciekaw czemu on sie wpier...a w politykę newsową Polsatu i TVN ? Niech sie zajmie swoim propagandowym TVP Info i wiadomościami bo kłamstwo i manipulacja są niestety na pierwszym miejscu żałosny jest ten człowiek brak słów aby opisać tego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.