Polsat ma zapłacić za wypowiedĹş Szczuki

MN 30/11/2007
Polsat
 Polsat będzie musiał zapłacić karę w wysokości 500 tys. zł, która została nałożona przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, za wyemitowanie ponad półtora roku temu programu Kuba Wojewódzki (sąd gospodarczy oddalił bowiem odwołanie stacji od decyzji KRRiT). Chodzi o odcinek, w którym Kazimiera Szczuka naśladowała sposób mówienia Magdaleny Buczek, niepełnosprawnej prowadzącej audycje Radia Maryja.

Sprawę badała również Rada Etyki Mediów, która nie nie dostrzegła w wypowiedzi Szczuki "kpiny z niepełnosprawnych", ale orzekła, że słowa Kazimiery Szczuki mogły obrazić uczucia religijne osób wierzących. Rada Etyki Mediów uznała jednak, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postąpiła niewłaściwie nakładając karę na Telewizję Polsat.


Szczuka u Wojewódzkiego.


Szczuka broniła się, że nie miała pojęcia o tym, że Madzia Buczek jest niepełnosprawna i już przeprosiła ją za swoje słowa, które były według niej "życzliwą anegdotą". Polsat ma zamiar odwołać się od tego nieprawomocnego orzeczenia.

Ĺšródło: Dziennik/PAP


Komentarze

  • Jacek
    #1 Jacek dnia 23-05-2019 23:24
    "... nie miała pojęcia o tym, że Madzia Buczek jest niepełnosprawna..." A co to ma za znaczenie? !!!! Jak by była w pełni sprawna osoba to już można obrażać i naśmiewać się , tak? Braaaawo , może i inteligentna,ale kultury nie ma za grosz! Gratuluje!

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.