Polsat apeluje o zwiększenie liczby programów z udogodnieniami dla niepełnosprawnych

MN 04/04/2018
Polsat apeluje o zwiększenie liczby programów z udogodnieniami dla niepełnosprawnych
 Telewizja Polsat poinformowała, że w pismach, które kieruje do KRRiT, zaproponowała stopniowe wydłużenie czasu udogodnień dla niepełnosprawnych tak, aby najpóźniej w 2023 roku połowa programów była dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

– Widzom z dysfunkcjami wzroku i słuchu udostępniliśmy kanał Super Polsat, w którym zdecydowana większość audycji przystosowanych jest dla osób z niepełnosprawnościami. To unikatowe medium, które stanowi punkt odniesienia w polityce audiowizualnej również poza granicami Polski – tłumaczy Cyfrowy Polsat w raporcie niefinansowym za 2017 rok.

– Telewizja Polsat podpisała również Porozumienie Nadawców z 2013 roku, w którym określone zostały zasady opracowywania udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Zgodnie z zapisami nadawcy zobowiązani są do wprowadzenia udogodnień dla osób niepełnosprawnych na poziomie 10% kwartalnego czasu nadawania programu z wyłączeniem reklam i telesprzedaży. Naszym zdaniem jednak, procent ten jest zbyt niski. Dlatego w pismach kierowanych do regulatora proponujemy stopniowe wydłużenie czasu udogodnień tak, aby najpóźniej w 2023 roku połowa programów była dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami – wyjaśnia Cyfrowy Polsat.


Komentarze

  • dominik
    #1 dominik dnia 07-04-2018 12:32
    najprawdopodobnie będzie super polsat2 i super polsat rozrywka

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.