Polsat JimJam wprowadza nowe logo i oprawę

MN 24/07/2018
Polsat JimJam wprowadza nowe logo i oprawę
 Polsat JimJam wprowadza nowe logo i identyfikację wizualną wzbogaconą o postaci, które będą wizytówkami kanału. Całość odzwierciedla nowe propozycje w ramówce, w tym specjalny cykl edukacyjny „Baw się z nami i ucz się świata”. Odświeżona identyfikacja wizualna będzie wprowadzana od 1 sierpnia we wszystkich stu krajach, w których obecnie dostępny jest kanał JimJam, w tym dla Polsat JimJam w Polsce.

Projekt odświeżonej identyfikacji wizualnej kanału Polsat JimJam został wybrany podczas międzynarodowego przetargu, w którym wzięło udział dziewięć agencji z pięciu krajów. Propozycje, które przeszły wstępną selekcję, przedstawiono dzieciom w wieku 2-5 lat. Zwycięski projekt został wybrany jednogłośnie.

Przetarg wygrała londyńska agencja Wiedemann Lampe, której zakres prac zawierał odświeżone logo, nowe postaci reprezentujące kanał Polsat JimJam, barwne grafiki oraz serię nowych plansz i materiałów wideo składających się na identyfikację wizualną kanału.

Zmiana wizualna ma odzwierciedlać ofertę programową Polsat JimJam. Serie emitowane na kanale łączą w sobie elementy nauki oraz zabawy spełniając cel uczenia się przez zabawę. Logo stało się bardziej żywe i przejrzyste, a litery „J” z nazwy JimJam zmieniły się w Jima i Jama, dwie sympatyczne i gotowe do zabawy postaci, którym zawsze towarzyszy Gwiazdka. W krótkich filmach promocyjnych Jim, Jam i Gwiazdka są pokazywane w zabawnych sytuacjach, takich jak granie na instrumentach, budowanie zamku z piasku czy robienie baniek mydlanych w wannie, które reprezentują ciekawość świata i bogatą wyobraźnię przedszkolaków.

Odświeżona identyfikacja wizualna kanału, to niejedyna zmiana wprowadzona przez Polsat JimJam. Stanowi ona zwieńczenie rozpoczętego na początku 2018 roku kompleksowego procesu modyfikacji ramówki, regularnie uzupełnianej o programy edukacyjne. Trzon ramówki stanowią krótkie programy łączące elementy edukacyjne i rozrywkowe – serie te skupione są wokół specjalnego cyklu „Baw się z nami i ucz się świata”. W ramach emitowanych codziennie godzinnych bloków programowych najmłodsi widzowie każdego dnia mogą nauczyć się czegoś nowego, w tym rozpocząć swoją przygodę z językiem angielskim.

W odświeżonej ramówce, oprócz cyklu edukacyjnego, znajdują się także flagowe produkcje, takie jak: „Stacyjkowo”, „My Little Pony: Przyjaźń to magia”, „Popelki”, „Ptyś i Bil”, „Ranger Rob” i „Strażak Sam”.

Koncepcja odświeżenia marki polegała na stworzeniu silnej i spójnej relacji pomiędzy odnowioną ramówką Polsat JimJam, a wizualną stroną kanału. Wszystkie elementy mają odzwierciedlać cel kanału, jakim jest zapewnienie atrakcyjnych treści wzbogaconych o edukacyjne wartości oraz umocnić jego wizerunek jako bezpiecznego miejsca dla dzieci.
   

Komentarze

 • Dominiklec97@gmail.com
  #1 Dominiklec97@gmail.com dnia 24-07-2018 20:31
  Kiedyś były to rubbadubers, barney i wiele innych
 • Hubert Borsukiewicz
  #2 Hubert Borsukiewicz dnia 27-07-2018 21:03
  Dosc!
  1 sierpnia zmieniają logo? Serio?! o boze!
 • NataliaKrause2
  #3 NataliaKrause2 dnia 28-07-2018 18:56
  NOWE LOGO STACJI Polsat Jim Jam różni się od poprzedniego - znika 5 gwiazdek i logo będzie tak jak było - na górze w lewym rogu ekranu.
 • 7240
  #4 POLSACIK dnia 31-07-2018 23:09
  Dobra zmiana1pjj
 • mały Polsat
  #5 mały Polsat dnia 03-08-2018 15:48
  La la la la la la la! Jim jam!
 • GumballWattersonYT
  #6 GumballWattersonYT dnia 05-12-2018 14:08
  O boże, to nowe logo jest takie brzydkie, już nie oglądam tego kanału, bo wyrosłem, ale dla dzieci w sam raz.... Przecież dzieci jeszcze mają kanały: MiniMini+, Cbeebies, Nick Jr., Disney Jr.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.