Wielkie emocje na Gali Polsatu

MN 12/12/2007
Polsat
 Za nami Jubileuszowa Gala Polsatu. Na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie pojawiły się twarze kanału, artyści, którzy brali udział w produkcjach słonecznej telewizji oraz gwiazda wieczoru Michael Bolton. Na widowni zasiedli członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej stacji, właściciel Polsatu Zygmunt Solorz-Ĺťak, popularni aktorzy, osoby ze świata mediów, a także politycy. Specjalne pismo wystosował premier RP Donald Tusk.

Galę prowadzili Krzysztof Ibisz i Agnieszka Popielewicz. Na samym początku pokazano materiał filmowy o starcie kanału oraz reklamy z 1992 roku. Na scenie nie zbrakło Kariny Szafrańskiej, pierwszej prezenterki stacji, Mariusza Szczygła, prowadzącego talk-show Na każdy temat oraz Ilony Felicjańskiej, jego programowej asystentki. Zaprezentowano fragmenty najpopularniejszych programów muzycznych Polsatu, a piosenkę Jesteś szalona (w niezwykłej aranżacji) wykonał lider discopolowej formacji Boys. Zaśpiewały również gwiazdy Idola: Ania Dąbrowska, Alicja Janosz, Ewelina Flinta i Szymon Wydra. Swoimi wspomnieniami z programu dzielili się jurorzy: Jacek Cygan i Elżbieta Zapendowska, gospodarz show Maciej Rock oraz Adam Sztaba, kompozytor i dyrygent, który także pracował na sukces Idola.


Alicja JanoszEwelina FlintaSzymon WydraPodczas gali wspominano program Na każdy temat.Karina Szafrańska - pierwsza prezenterka Polsatu.


Kanał chwalił się swoimi sukcesami: pierwszym w Polsce niezależnym serwisem informacyjnym Informacje, programami publicystycznymi oraz Wydarzeniami. Pokazano również fragmenty produkcji Polsatu, w których debiutowały gwiazdy telewizji m.in Kuba Wojewódzki, Hubert Urbański i Piotr Rubik. Wystąpiła również Agnieszka Włodarczyk, zwyciężczyni pierwszej edycji Jak Oni śpiewają. Na scenie pojawili się także finaliści tej odsłony programu: Patricia Kazadi, Joanna Liszowska i Piotr Polk. Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz zaprosili natomiast na wielki finał Jak Oni śpiewają, który odbędzie się w najbliższą sobotę.


Scena Teatru Wielkiego w Warszawie.Krzysztof Ibisz


Prosto ze studia Lotto wypowiedział się prowadzący losowania Ryszard Rembiszewski, który przypomniał, że Lotto gości na antenie Polsatu już od 10 lat. Na scenie zaimprowizowano także teleturniej IdĹş na całość. Zawodnikiem był Michał Koterski, a program prowadził Zygmunt Chajzer. Na deskach Teatru Wielkiego pojawiły się twarze redakcji sportowej Polsatu: Andrzej Borowczyk, Maciej i Włodzimierz Zientarscy, Bożydar Iwanow oraz Maciej Dowbor. Panowie opowiadali o sportowych emocjach na kanałach słonecznej telewizji.


15 lat Telewizji Polsat.Logo stacji na ekranie.


Na scenę zaproszono również aktorów grających w znanych serialach stacji (Rodzina zastępcza, Świat według Kiepskich, Pierwsza miłość, Samo życie, Miodowe lata czy Daleko od noszy). Przypomniano, że Samo życie liczy już ponad 1000 odcinków. Natomiast Małgorzata Ĺťak, prezes Fundacji Polsat podziękowała gwiazdom, widzom i stacji Polsat za ofiarność i wspieranie fundacji.


Aktorzy serialu Świat według Kiepskich.


Momentem kulminacyjnym był oczywiście recital Michaela Boltona, który zapowiedziała Agata Młynarska. Artysta wykonał kilka utworów m.in. When A Man Loves A Woman, oraz White Christmas oraz złożył życzenia Polsatowi. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra Adama Sztaby. Niespodzianką było pojawienie się na scenie Nicollette Sheridan, odtwórczynią jednej z głównych ról w serialu Gotowe na wszystko, a prywatnie partnerki Boltona.

Update: 12.12.07 godz. 13:50 Galę śledziło ponad 5 mln widzów, a podczas jej emisji Polsat był najchętniej oglądaną stacją w Polsce (dane: AGB).


Nicollette Sheridan w serialu Gotowe na wszystko.Orkiestra Adama Sztaby towarzyszyła artystom.Nicollette Sheridan i Michael Bolton pierwszy raz w Polsce.


Komentarze

  • Poland
    #1 Poland dnia 12-12-2007 14:42
    Przyłączam się do wszelkich życzeń dla Polsatu (min. rekordowej oglądalności czy 100 lat dla stacji). Co do oprawy to się zgadzam. Była super,ciekawa (tu można dać jeszcze kilka komplementów) tak jak sama gala. Proszę o powtórkę na otwartym Polsacie gdyż chciałbym to przeżyć jeszcze raz. Pozdrowienia dla całego Polsatu niech słonko spod loga nam i wam długo. Szkoda że podczas gali Polsat nie pokazał jak się zmieniał od strony wizualnej (Oprawy i Czołówki)a akże jak nawiązywał kontakt z widzami poprzez konkursy ----------------------------------- Czy oprócz Sylwestra Polsat pokaże jeszcze jakieś imprezy które wyprodukował w ciągu roku.

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.