Serial paradokumentalny „Pierwsza klasa” debiutuje w IPLI

MN 31/10/2017
Serial paradokumentalny „Pierwsza klasa” debiutuje w IPLI
 W ofercie telewizji internetowej IPLA pojawił się serial paradokumentalny „Pierwsza klasa”. Produkcja prezentuje losy uczniów i skupia się na kilku głównych bohaterach: Emilii, Anecie, Maksie, Igorze, Zuzannie, Kamilu oraz Sarze. Są oni częścią niemal każdej historii. Odcinki serialu trwają około 11 minut.

Oprócz głównych bohaterów, w „Pierwszej klasie” pojawia się jeszcze kilka innych postaci, które regularnie występują w odcinkach – wicedyrektor Sylwia Wożniak, matematyk Robert Głowacki, biolog Łukasz Piotrowski oraz inni. Oprócz stałych bohaterów i nauczycieli, w każdym odcinku występują też nowi bohaterowie.

Serial „Pierwsza klasa” w IPLI

Serial kierowany jest do młodzieży i opowiada przejmujące historie o fascynacjach, wyzwaniach i problemach, jakie dotykają nastolatków. Historie oparte są na prawdziwych wydarzeniach, dzięki czemu młodym widzom łatwo się z nimi utożsamić. Wszystkie problemy, z jakimi borykają się nastolatkowie są inspiracją dla tego serialu. Poruszane są ważne tematy, takie jak: miłość, samotność, seks, przyjaźń, kompleksy, anoreksja, talent, szczęście, moda, ambicje, prześladowania w szkole, uzależnienia, rozwody rodziców, agresywne zachowania, media społecznościowe, uprzedzenia, marzenia, dyskryminacja i orientacja seksualna. Serial ma na celu inspirować młodych ludzi w bardzo ważnym okresie ich życia.

Producentem „Pierwszej klasy” jest firma Tako Media. Serial powstaje na podstawie popularnego holenderskiego formatu „Brugklas”, należącego do Tuvalu Media. „Pierwszą klasę” zrealizowano na zlecenie kanału Super Polsat, a jednym z producentów ze strony Telewizji Polsat jest Monika Wojdyga-Makowska, szefowa Super Polsatu. Jeszcze nie wiadomo, kiedy serial zostanie pokazany w tradycyjnej telewizji.

 

Komentarze

  • 1831
    #1 Staszek dnia 01-11-2017 11:02
    Czyli ten serial nie nadaje się telewizji, a na pewno nie w takiej formie. Poza tym na YouTube od zeszłego roku jest już hitowy serial o szkole - Nieprzygotowani.
  • yyyy
    #2 yyyy dnia 20-02-2018 02:06
    no ja uwazam ze TAK

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.